1 700 історій
Наше основне завдання, як соціального проекту - не просто зробити цікавий тв-продукт. Ми хочемо, щоб кожен раз, дивлячись нашу програму, глядач розумів, що цю годину біля екрану витрачено не даремно: він виніс для себе щось корисне, взяв участь у вирішенні проблеми, поспівпереживав герою, а самі герої програми отримали те, за чим прийшли.
Юлія Охріменко
продюсер соціального ток-шоу «Говорить Україна»
15 000 героїв
12 маловідомих фактів про шоу
1. Програму записують 2 рази на тиждень
Ток-шоу «Говорить Україна» виходить щодня по буднях, але мало хто знає, що всі програми записуються 2 рази на тиждень - відразу по 3 випуски. Але робота над програмами йде постійно. Іноді навіть цілодобово.
2. Над однією історією команда може працювати рік
Наприклад, це програми в яких родичі шукають один одного. Тоді зустрічей і телефонних розмов, які проводить редакторська група, можуть бути десятки годин.
3. У команді ГУ працюють штатні психологи
Крім того, майже в кожній програмі є психолог-експерт в кадрі. Це багатопрофільні фахівці, часто з науковим ступенем. Вони працюють з героями до програми, і аналізують ситуацію в студії під час запису.

4. Психологічна підтримка
Якщо потрібно, то психологи «Говорить Україна» працюють з героями і після програми на безкоштовній основі.
5. В команди є свої прикмети
Якщо впав сценарій - сісти на нього - святе. Ще є правило не питати перед записом у відповідального за програму редактора: «Все в порядку?». Бо, перед записом майже ніколи не буває все за планом.

6. Правило 15 хвилин
За 15 хвилин до ефіру ніхто не має права турбувати Олексія Суханова.


7. Справжня охорона
Студію «Говорить Україна» охороняють двоє чоловіків. Ніхто точно не знає, як кого з них звуть, тому що двоє охоронців це брати-близнюки.
8. Герої не заробляють гроші
Герої ток-шоу не отримують гроші за участь в програмі. Проект може компенсувати дорогу до Києва, витрати на проживання. Звичайно, якщо на всі витрати герой надасть підтверджуючі документи. Також, ми не беремо грошей від героїв, за участь у ефірах.

9. Життя в дорозі
За місяць команда «Говорить Україна» може об'їхати країну кілька разів.


10. Допомога команди
У Олексія Суханова є «вухо», куди редактор підказує імена і прізвища героїв. Так само йому повідомляють про те, що відбувається в таємній кімнаті. Всю ж дискусію ведучий модерує самостійно.

11. Це не просто ток-шоу
Після виходу програми в ефір редакторські групи підтримують зв'язок з героями постійно. Більш того, часто потім журналісти і герої стають друзями і навіть кумами.

12. Історії кохання
Після програми «Жених з павичами: куди зникають наречені», нам написала наша глядачка. Вона закохалася в героя з екрану і впевнена, що він - її доля. Ми передали її контакти і фото герою. Чим закінчиться ця історія - поки не відомо, але скоро дізнаємося

8 років пліч-о-пліч з вами
Олексій суханов